Naslouchací přístroje

Naslouchací přístroje

Máte problém se sluchem? Udělejte první krok k vyššímu pohodlí a vyberte si kvalitní sluchadlo! Naše zařízení a aparáty jsou určeny nejen pro seniory, ale pro každého, kdo má sníženou schopnost sluchu. U nás najdete různé modely s možností nošení do levého i pravého ucha, dlouhou výdrží, v diskrétním provedení as více funkcemi. Jak vybrat ten nejlepší model a podle čeho? Čtěte a dozvíte se!

Pro koho jsou naslouchací aparáty určeny a jak fungují

Díváte se na televizi a všichni kolem vás mají pocit, že je příliš hlasitě, jen vy ne? Jste venku na procházce a když vás někdo pozdraví, uslyšíte či neslyšíte jeho hlas?

Nebo se pohybujete v přírodě a chcete vědět o všem, co se kolem vás děje? Pro všechny tyto příležitosti se hodí naslouchací strojky, které naleznete u nás ve velkém výběru modelů. Určeny jsou do uší bez ohledu na jejich velikost nebo tvar a využít je mohou nejen senioři, ale prakticky všichni muži či ženy v každém věku a to uvnitř i venku.

Naslouchací přístrojeNaslouchací přístroje

Princip fungování naslouchátek je jednoduchý: v jejich těle se nachází vestavěný mikrofon, který přijímá zvuky z okolí v určité frekvenci a tyto zvuky pak přes vestavěný reproduktor ve vnitřní části vysílá přímo do zvukovodu ucha.

Všechny naše modely nabízejí možnost regulace hlasitosti takto reprodukovaného odposlechu a zároveň mají kompaktní rozměry pro maximálně pohodlné nošení kdekoli. Doba provozu naslouchadel a naslouchátek v naší nabídce je dána nabíjecí baterií, součástí balení je nabíječka a obvykle i náhradní baterie.

Jaké vlastnosti musí mít kvalitní naslouchací zařízení

Naslouchací přístroje umíte koupit v různé cenové hladině a provedení. Levné modely splní základní funkcionalitu pro zesílení zvuků z okolí, ale pokud si potrpíte na technické vymoženosti, užitnou hodnotu nebo vzhled, musíte zvolit kvalitněji.

Zde jsou vlastnosti, které musí nejlepší strojky mít:

 • Kvalitní zesílení zvuku z okolního prostředí přes vestavěný mikrofon a možnost reprodukce odposlechu na výstupu ve výkonu až do 110 db.
 • Co nejlépe potlačení šumu a současně zachycení zvuku ve frekvenčním rozsahu alespoň 300 až 4000 Hz, abyste slyšeli opravdu všechny zvuky.
 • Flexibilní umístění s možností nástavců pro pravé i levé ucho, ideální je, pokud přístroj zapadne do zvukovou a současně se připevní i za uchem.
 • Dlouhá výdrž alespoň 2 hodiny nepřetržitého provozu, pro co největší pohodlí je důležitá i co nejkratší doba nabíjení, nejvýše však do 5 hodin.

Pokud už máte nějaké zkušenosti s podobnými přístroji nebo se sluchátky do uší a víte, že jste měli problém najít ideální velikost, všímejte si i toho, zda model nabízí několik vyměnitelných nástavců. To zvyšuje šanci, že vám bude aparát v uchu dobře držet a bude zároveň dostatečně pohodlný na nošení, zvláště pokud půjde o více hodin.

Medic Nabíjecí naslouchátko za ucho DZ-319Medic Nabíjecí naslouchátko za ucho DZ-319

Sledujte hmotnost, výdrž i nastavitelnou intenzitu zvuku

Pokud jde o funkce a parametry, pro naslouchátka jsou nejdůležitější nízká hmotnost, výdrž provozu a co nejkomfortnější a plynulý způsob zesílení zvuku.

V těchto ohledech sledujte tyto vlastnosti detailně:

Výdrž provozu: Naslouchací přístroj funguje na baterii, takže platí, že čím výkonnější baterie bude, tím delší bude výdrž jejího fungování. Zaměřte se proto na ty modely, které disponují dobou provozu alespoň 2 hodiny nepřetržitého odposlechu, ideální až do 5 hodin. Plusem je, pokud balení obsahuje i náhradní vyměnitelnou baterii.

Hmotnost naslouchátka: Vzhledem k určení zařízení pro nošení do ucha hraje velkou roli i hmotnost. Těžší aparáty mají nad 0,1 kg, ty nejsnazší naopak pouze 0,02 kg. Přestože na první pohled se to nezdá jako velký interval, při dlouhodobém nošení v uchu bude rozdíl v pohodlí citelný. Najděte proto optimální kompromis hmotnosti a výkonu.

Regulace intenzity: Pro pohodlí i maximální užitnou hodnotu je důležitou funkcí možnost plynulé regulace výkonu. Bez problémů si pak umíte nastavit takovou hlasitost odposlechu, abyste se dobře cítili ve městě, v přírodě, v kině, doma, v kanceláři nebo během cesty autem. Ideální je zesílení zvuku až na úroveň 110 db.

Naslouchací přístrojeNaslouchací přístroje

Dizajn je důležitý, nepodceňujte ani ergonomii a materiál

Naslouchátka do ucha si můžete pořídit ve více dizajnových provedeních. Populární jsou naslouchátka v tělové barvě, které splynou s okolím a jejich velikost nebude vůbec rušivá. Tyto přístroje se skládají z vnitřní části, která je tvořena nástavcem a zasouvá se do zvukovodu, a z té vnější ve tvaru klipu, který slouží jako fixace za uchem.

Druhou možností jsou modely, které mají design hands-free k telefonům a přestože jsou viditelné, působí také přirozeně a zároveň moderně v každém prostředí. V obou případech platí, že jako materiál jsou používány hygienicky nezávadné plast a pryž.

Zvolené materiály jsou také lehké na čištění a údržbu, v tomto případě si všimněte, zda vybraný model naslouchátka obsahuje ve výbavě čistící metličku.

V případě modelů, které se zasouvají dovnitř ucha, je důležitá ergonomie pro použití na levé i pravé ucho a stejně tak výběr několika vnitřních nástavců. Samotný rozměr vnějších naslouchátek je v principu stejný. Plusem je, obsahuje-li sluchadla i pouzdro pro dočasné uschování nebo pro cestování.

Naslouchací přístrojeNaslouchací přístroje

Nejprodávanější

 1. 1.
  Sluchadlo, zesilovač zvuku TFY 1105 s plynulou regulaci výkonu. 4 nástavce pro pohodlné nošení. Na pravé i levé ucho. Tělová barva. 2x bater...

8 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam
 1. Naslouchátko, zesilovač zvuku 1 pár, Tulus 1242-P3
  -25%
  Naslouchátko, zesilovač zvuku 1 pár, Tulus 1242-P3
  Běžná cena 935 Kč Akční cena 702 Kč 585 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 2. Tulus 1242 Naslouchací přístroj, zesilovač zvuku
  -17%
  Tulus 1242 Naslouchací přístroj, zesilovač zvuku
  Běžná cena 468 Kč Akční cena 387 Kč 322 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 3. Naslouchátko, zesilovač zvuku AXON X-163
  -19%
  Naslouchátko, zesilovač zvuku AXON X-163
  Běžná cena 416 Kč Akční cena 338 Kč 282 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 4. TFY 1105 Naslouchací přístroj, zesilovač zvuku
  -21%
  TFY 1105 Naslouchací přístroj, zesilovač zvuku
  Běžná cena 364 Kč Akční cena 286 Kč 238 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 5. Tulus Naslouchací přístroj XB-201
  -32%
  Tulus Naslouchací přístroj XB-201
  Běžná cena 572 Kč Akční cena 390 Kč 325 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 6. Naslouchátko, zesilovač zvuku AXON K-80
  -19%
  Naslouchátko, zesilovač zvuku AXON K-80
  Běžná cena 416 Kč Akční cena 338 Kč 282 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 7. Naslouchátko, zesilovač zvuku 1 pár, CYBER SONIC CS-012-P1
  -51%
  Naslouchátko, zesilovač zvuku 1 pár, CYBER SONIC CS-012-P1
  Běžná cena 1274 Kč Akční cena 621 Kč 517 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 8. CYBER SONIC CS-012 Naslouchací přístroj, zesilovač zvuku
  -47%
  CYBER SONIC CS-012 Naslouchací přístroj, zesilovač zvuku
  Běžná cena 637 Kč Akční cena 335 Kč 279 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat

8 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam